wtorek, 7 sierpnia 2012

Pocztówki z Kresów przedwojennej Polski


Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy kolejną nowość z naszej serii retro, która ukaże się już 23 sierpnia.

Pocztówki z Kresów przedwojennej Polski


Piotr Jacek Jamski


Sentymentalna i wzruszająca podróż na malownicze Kresy Rzeczpospolitej. Wilno, Grodno, Brześć, Tarnopol, Lwów, Dubno, Truskawiec czy Zaleszczyki to tylko wybrane miasta poza obecnymi granicami Polski, które poznajemy czytając korespondencję ojca kierowaną do córki od 1932 do 1939 roku.

Pocztówki przesłane z podróży przez polskiego inżyniera oddelegowanego na wschodnie rubieże prezentują jego zachwyt kresowymi miastami i miejscowościami, ich historią, kulturą, zwyczajami, i sztuką.

Na początku lektury  widzimy kresy jako miejsce naznaczone wielkim romantyzmem, znane z dzieł polskich poetów i pisarzy. Z czasem ten obraz się przeobraża. Miejscowi mieszkańcy opowiadają swoje historie, rozmowy skłaniają do refleksji o życiowych wartościach i postawach, które warto przekazywać kolejnym pokoleniom.

Na pocztówkach jak w fotoplastykonie przewijają się najpiękniejsze obrazy przedwojennych Kresów, można je obejrzeć na archiwalnych fotografiach i rycinach.  Każdy, kto ma korzenie na Kresach, ma je w sercu. Dlatego na pewno łatwo znajdzie tu prezentację miasta swoich przodków, by choć na chwilę poczuć magię Drugiej Rzeczpospolitej.

Książka w magiczny sposób przenosi w wyjątkowe miejsca, które cały czas z sentymentem wspominają miłośnicy II Rzeczpospolitej.

Patronat Muzeum NiepodległościISBN: 978-83-01-17097-4


Format: 195 x 235 mm

Objętość
: 272

Oprawa
: twarda

Cena
: 89,00

PREMIERA
:
23 
sierpnia 2012

1 komentarz:

  1. Tak! Tak! Tak! To moje klimaty, muszę zdobyć!!!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...